Zachariasbryggen Bryggeriet.biz
FESTSPILLDIKTER: Edvard Hoem er årets festspilldikter, og førstkommende fredag åpner programmet for De Litterære Festspill. (Foto: Paal Audestad)

Litterære festspill med Hoem

Årets festspilldikter debuterte med dikt allerede som tyveåring i 1969. Fem år senere fikk han Kritikerprisen for romanen Kjærleikens ferjereiser.

I begrunnelsen for valget av Edvard Hoem som festspilldikter heter det at han har vist seg som en forfatter med politisk bevissthet og eksistensiell dybde.

Han har et stort forfatterskap bak seg – med tekster innenfor mange genre – og har vist seg som en eksperimenterende forfatter.

De litterære festspill starter fredag 25. mai med et foredrag som heter Utvandrerserien, og fortsetter neste dag med dybdeintervju med Edvard Hoem og hans forfatterskap gjennom 50 år.

 

Ove Landro
Redaktør Bergensmagasinet AS | Helgesensgate 17 | 5038 Bergen | Norge
    ANNONSE:
    Peisbord 800×300

    Relevante artikler

    Topp
    Previous Next
    Close
    Test Caption
    Test Description goes like this